RASKRINKAVANJE: Pljačkaški planovi banjalučkog DESPOTA Igora Dodika
Razmjere pljačke imovine UKC-a Banja Luka doslovno su teške stotine miliona maraka i donosim vrlo konkretne podatke. Posebnu opasnost donosi što su Igor Dodik i ostali Sinovi davno svoje Očeve pretvorili u puke marionete i na djelu imamo poguban paralelizam vlasti.
Milorad Dodik je "ocvao", potrošen, prevaziđen..., a jedina upotrebna vrijednost mu je odvraćanje pažnje za stvarnog gospodara i njegove parainstitucionalne vladavine. Kralj je umro, živio kralj - sin Igor Dodik! Suština koju godinama znamo i koju rijetki izgovaraju pošto je mladi despot dovoljno puta ispoljio krajnju surovost, a ovaj bloger je o pojedinim zločinima vrlo detljno pisao.
Posebno sam apostrofirao da Mile nema baš nikakvog uticaja na sina i kako godine odmiču sve je više konkretnih dokaza da su sinovi pregazili očeve i sveli ih na marionete jedino pogodne za preusmjeravanje pažnje one jedva pismene i zatucane javnosti. Godinama slušate o sinovima Željke Cvijanović, dok u zadnje vrijeme sve češće se pominju impozantni građevinski poduhvati sina "ikebana predsjednika" Siniše Karana.
Elem, pređimo na suštinu i nezapamćenu gramzivost mladog despota Igora Dodika i njegove dvorske svite, odnosno pljačke u iznosima od kakvih običan narod može samo prevrtati očima. Eventualno šaputati u sigurnom okruženju, a sa te strane moram pohvaliti tek nekolicinu novinara i aktera javnog diskursa koji se usuđuju ponešto objelodaniti.
Nije neka vijest o odobrenju "kumića" Save Minića novom direktoru UKC-a Banja Luka dr Nikoli Šobotu za nova zaduženja u iznosu od 45 miliona KM. Sa kamatama i probijanjima odobrenog iznosa još kako će cifra preći 50 miliona maraka - u zavisnosti od gramzivosti stvarnih aktera tog kriminalnog plana.
Konkretno: Igor Dodik, direktor Nikola Šobot i njegov pomoćnik za ekonomska pitanja Aleksandar Todorović samo od ovog zaduženja planiraju maznuti 10 miliona maraka! Normalnom čovjeku 10 miliona KM zvuči nevjerovatno, ali iz daljeg teksta vidjećete da je u pitanju tek sitnica spram stvarnih razmjera pljačke imovine UKC-a. Pritom je pogubno što se za ove kriminalne naume zna godinama i samo treba elemente posložiti u kompletnu sliku.
Jesu li iz resornog ministarstva, rukovodstva UKC-a i inih subjekata odlučivanja saopštili kakvo to dalje opremanje kliničkog centra planiraju ili oko strukture dugovanja Fondu zdravstvenog osiguranja (FZO)? Odnosno išta konkretno oko tih odobrenih 45 miliona zaduženja? Nismo baš svi retardirani da nam "nema smisla" saopštavati podatke.
Prethodni diraktor UKC-a dr Vlado Đajić javno je iznosio kako ga je prilikom imenovanja dočekalo do nekih 150 miliona ranijih kredita, dugovanja FZO-u i dobavljačima, neuplaćenih doprinosa i ino, te da je ukupne obaveze sveo na nekih 20 miliona maraka. Doktor se pohvalio takvim rezultatima, a nismo čuli demante ili osporavanja.
Slijedi logičko pitanje: kako je doktor Šobot za pola godine uspio nagomilati tolika dugovanja? Možda njegov pomoćnik za ekonomske stvari Aleksandar Todorović ima odgovor? Ili izmišljaju razloge da bi preko novih zaduženja maznuli 10 miliona maraka i podijeli ih na "ravne časti"? Takve stvari moja struka naziva ORGANIZOVANIM KRIMINALOM!
Nisu Igor Dodik i dr Nikola Šobot izmislili kriminalitet bijelih okovratnika, niti pljačke narodnih dobara "namještanjem čvora kravate", nego samo koriste razorenu državu za svoje kriminalne naume. Elem, ovde moram obrazložiti navode mnogo pute ponovljene u tekstovima i komentarima.
Ponavljam: nije kvaka u smjeni dr Vlade Đajića, nego u dovođenju na poziciju pokvarenog poslušnika koji će potpisati sve šta stave ispred njega. Ima UKC mnogo eminentnih stručnjaka i čak članova SNSD-a, ali su ljudi dvije, tri i više decenija gradili tu ustanovu i nisu spremni nanijeti joj štete teške desetine i stotine miliona maraka. Bukvalno stotine miliona maraka!
Zašto pomenutih 50 miliona novih zaduženja nazivam "sitnicom" spram ukupnih pljačkaških nauma despota Igora Dodika i dvorske svite? Imate dostupne izjave tadašnjeg gradonačelnika Igora Radojičića iz 2019. godine kako gradska uprava poštuje "prioritete UKC-a" oko prenamjene objekata "stare hirurgije" i cijelog tog kompleksa u centru Banjaluke.
Zaista je otužno gledati Radojićića, koji je na funkciji uporno odbijao silne zahtjeve režimsko-tajkunske mafije oko izmjena regulacionih planova i novogradnje, a danas statira pored Draška Stanivukovića koji bespogovorno sve odobrava i potpisuje. Još jedan pokazatelj koliko su Sinovi "popišali" Očeve i uspostavili paralelnu vlast.
Iz iste godine imate izjave doktora Đajića o planovima izgradnje stambenih objekata za ljekare i medicinsko osoblje kao način da iste zadrži ovde. Ne može povećati primanja, ali iskoristiti zemljište UKC-a za super povoljno rješavanje stambenog pitanja medicinara za doktora je bila adekvatna mjera.
Vidite kukumakanja novog direktora Šobota kako ne može pronaći medicinare za popunjavanje radnih mjesta i kapaciteta koje je doktor Đajić izgradio, poput palijativne njege koju sam morao tumačiti zbog bilmeza u politici i medijima, baš kao što godinama slušate koliko je njegov prethodnik zapošljavao. I bukvalno stvarao nove kadrove!
Šobotu je važno maznuti TRI MILIONA maraka od novih zaduženja, a odlično zna da je doveden radi potpisivanja svega onoga šta njegove kolege koje su živote ugradile u UKC nikad ne bi uradile. Znači, despot Igor ima svog direktora za otimanje imovine, ima svog gradonačelnika za regulacione planove i odobrenja i sve druge pretpostavke kriminalnih nauma.
I nije kompleks "stare hirurgije" jedino zemljište UKC-a na koje su despot i svita bacili oko, nego su isti planovi utanačeni oko zemljišta Klinike za psihijatriju UKC-a. Znate koliki je kompleks psihijatrije, a po nekim informacijama posjed je veći od onoga korištenog. Ne znam koliko je proces preseljenja tu odmakao, no ta izuzetno vrijedna nepokretnost slijedi "sudbinu" već pomenutih posjeda u Vlasništvu UKC-a.
Godinama čujete za "loše vibracije" između doktora Đajića i Igora Dodika, a treba li jačeg motiva od ovako dijametralno suprotnih planova dalje sudbine nekretnina kliničkog centra? Ili ćemo ući u ogromnu materiju doktorovog suproststavljanja izmjenama urbanističkih planova i pogodovanja nezajažljivoj režimskoj mafiji?
Ono šta danas nepobitno znamo jeste da doktora Đajića nisu uspjeli slomiti onolikom javnom satanizacijom, niti pridobiti za opisane pljačkaške naume. Zašto? Pa naprosto - imao je alterntivu u vidu formiraranja sopstvene stranke Volja naroda Srpske i samostalan politički put. Kako sam dosta puta pominjao godinu ranije je upoziravan oko pripremanja afera i smjene, te da je ostao u svom maniru "neka me smijene" i bar danas nema dilema oko njgovog takvog pozicioniranja.
Kada sam nakon emitovanja onog lakrdijaškog snimka objavio da i dalje stojim u odbrani svog doktora znao sam kakav rasplet će uslijediti iako ga nikad ne pitam za njegove planove ili razna dešavanja. Čovjek je doktor medicine i njegova spoznaja se ogromno razlikuje od moje - iskusnog bezbjednjaka, pa sam tako i ono čemu smo svi svjedočili prepoznao prije njega.
Doduše i moja mreža izvora informacija pokriva sektore nedostupne za mog doktora, jednako kao što su metodologije istraživanja medicinskih i bezbjednosnih pojava bitno različiti nastavni predmeti i donose specifična znanja. Zato moja malenkost paralelizam vlasti u Srpskoj uočava i opisuje kako prednje vidite. Jednako kao što se zbog posebnih znanja i vještina ne bojim ni formalnog režima ni despotije Sinova.
I kad tekstom Manite predsjednika i člana predsjedništva - GLASAJTE ZA MINISTRA POLICIJE zatražim podršku naroda računajte da sam sposoban razoriti DESPOTOVINU. Nisam ni Željko Budimir ni Siniša Kostrešević, inače bivši kadrovi samo im to nije javljeno, nego neko ko tačno zna koju polugu moći treba prvu staviti pod kontrolu ukoliko želimo korjenite promjene.
Doktor Vlado Đajić je jasno rekao da neće žaliti ukoliko politički propadne pošto je narodu ponudio promjene i ukoliko to ne bude prepoznato može mirne svjesti otići odavde i baviti se svojom strukom gdje god poželi. Istog smo viđenja i sa jedinom razlikom što nemam ni ponuda ni planova za odlazak, nego će me bitange morati trpiti dok god sam živ. Uz apostrofiranje da sam spreman bar "skupo prodati svoju kožu" i da sam to dokazao u stotinama borbenih i visokorizičnih zadataka.
Zato najavljujem seriju tematskih tekstova o započetim ili planiranim pljačkama narodnih dobara i teškom režimskom kriminalu, a bićete začuđeni brojnim novim informacijma prikupljenim posljednjih sedmica. I prijedorski vlastodršci neka se pripreme za migrene pošto sam provalio brojne kriminalne planove i rabote, kao i mnogi drugi - uključujući i "nedodiriljive".
Ukoliko sam njavio spremnost na ulazak u klasičnu politiku računajte da voda nije došla do grla, nego do ušiju i utopljenje je pitanje trenutka. Pritom sve više odlično ili solidno informisanih ljudi javlja se sa odlučnošću za borbu takođe svjesnih težine prijeteće opasnosti tako da već sad mogu računati na ozbiljnu podršku i čak konkretnu snagu. Vidjećete po daljim aktivnostima.


Kako doktor izlazi na izbore, sa listom za NS? Hoće li kandidovati ljude za druge pozicije? Ima li kontakte sa nekim iz "opozicije" i kako tu stoje stvari?
OdgovoriIzbrišiOvo znam pouzdano: ide za Narodnu skupštinu i ima prijavu za predsjednika entiteta, a za državni nivo sumnjam da je prijavljivao. Premalo je vremena za toliku organizaciju. Primarni cilj mu je što je više moguće poslanika, no i tu prvo hoće da zna šta je osvojio i šta su drugi, pa da se vidi sa kim i sa čim se može razgovarati. Ono, baš pragmatično gleda stvari.
IzbrišiOn je u kontaktu sa svima, doduše najmanje sa "svojima" iz bivše stranke, dok sa drugima ima normalne kontakte. Ko se imalo kreće oko sjedišta stranke može ga vidjeti sa opozicijom ili bar onima poznatijima. Hoće li se kandidovati za neku inokosnu funkciju ili hoće li nekog podržati sigurno nećemo znati do početka izborne kampanje jer bi sve ranije bilo neozbiljno, a i eventualno bi propao neki faktor iznenađenja. Realno, koga sad podržati kad se ne znaju kandidati?
Ono šta činjenično stoji jeste da nije dio skupštinske većine, odnosno da je OPOZICIJA. I to već prilično jasno ispoljava kroz javne nastupe uz stav da se ne želi baviti drugima, nego primarno onim šta politički nudi. Kako kažem u tekstu meni nije teško pretpostaviti u kom pravcu će neke stvari dalje ići, no ovo su ipak moji navodi, a on svoje saopštava kako možete vidjeti. Iako imam daleko više slobode kao nezavisni ili slobodni tumač ipak nema smisla da prelazim određene granice. Ovo su moja tumačenja banditizma Igora Dodika i ako mu nešto nije po volji zna da mogu i mnogo žešće kao više puta ranije - kad doktora na ovom blogu uopšte nije bilo. Upravo radi te slobode ja neću u doktorovu ili bilo čiju stranku.
Seljak dr Đajić ti je pomutio konce. Pretpostavljam da ti je obećao svašta. Lupetaš ali baš. Ti znaš da će ukrasti 10 miliona, a kredita ni na vidiku. Boriša isti si kao i Vukanović.
OdgovoriIzbrišiKredit je u realizaciji, a što tebi nisu javili nije mi poznato. Možda i neće ukrasti 10 miliona pošto se trudim da im pokvarim planove, ali realno tu su šanse nikakve pošto za njih zakona očito nema. Jedno pitanje: što su Vukanu dva puta ispred kuće palili auta ako "lupeta"?
IzbrišiBori obećali zamjenu mozga, pa se trudi .... Napiši malo kako su cure/žene za posao na UKC morale da "svrate" kod tvog drugara na test... E moj Boriša
IzbrišiBoro, ti kad objaviš novi tekst zanemariš komentare na prethodnim. Pitali su te ljudi nesto na prethodnom tekstu a ti nista
OdgovoriIzbrišiDanas ćemo, svetac je i imam vremena.
IzbrišiDobro si rekao Boro da nemas kud ostajes i dalje dase boris i moraju te trpiti do kraja zivota tu si jak svaka cast.Nastavi da pises o Prijedorskim lopovucima ako nista barem ce se malo negde i postidjeti kad ih neko prozove na nekoj slavi rodendanu ili sahrani ali malo je takvih kojice se okoliti da im to kaze.
OdgovoriIzbrišiI prijedorske crvene bandite čeka prozivka za više miliona korupcije. Par dana da se ovo iskomentariše i oni su prvi na redu. Još ako despotu Igoru nisu prijavili koliko su lapili ima da glave lete
IzbrišiBoro pratim ti blog godinama ali ne prozivas prijedorske crvene bandite, poslije Vrhovca nikog nisi ni prozivao, uglavnom trazis od komentatora da pisu ko sta zna, ko je sta cuo i slicno, ali da se konkretno oglasis na ovaj kriminal svjetskih razmjera krajnje je vrijeme. Pozdrav i svako dobro
IzbrišiEto sljedeći tekst glavni "junaci" su Javor i Bursać, a ako nisu despotu Igoru prijavili tolike pare ima da lete glave. I to je kad nastupam sa mojim informacijama i tumačenjima umjesto onoga šta ne volim da se bavim sažvakanim temama.
IzbrišiDoktor Vlado Đajić je institucija za sve. Čovjek je pomogao svakome i mislim da ljudi to cijene, pogledajte skupove koje pravi .....
OdgovoriIzbrišiOčekivao sam dobar skup u Ptijedoru, no zaista sam bio iznenađen koliko ga narod grli, ljubi, fotka se sa njim i vidljivo voli. Moram vidjeti da uradimo youtube kanal na kom bi emitovali kompletna dešavanja kad već ima onaj snimatelj i da se onda vidi kako ga narod doživljava i baš te hiljade zagrljaja
IzbrišiDodik i Željka nece preživjeti jos jednu utakmicu
OdgovoriIzbrišiI moja intuicija tako ukazuje iako su naoko odradili sve šta im treba kao i za ranije izbore, pa i više od toga obzirom na Trampa. Nadam se sličnom scenariju kao sa Orbanom
IzbrišiI to, a i bukvalno će im biti loše ako BiH dobije još jednu na mundijalu
IzbrišiMoj Boro, potrebna je onakva izlaznost (preko 77%) da bi se desio mađarski scenario. Bijes naroda nije dovoljan, mora ih neko pogurati da odu glasati. Na dijasporu ne računam, mnogi odande paradoksalno navijaju za vlast.
Izbrišiemocije i želje su jedno a racion je nešto drugo. Zašto lemi pobjeđuje? Pa zbog neizlaska građana na izbore. Kolika je izlaznost u prijedoru. 30 %. Lemi će uvijek pobjeđivati ako je ova izlaznost jer glasaju ovi što moraju, ovi što ne izlaze i apstiniraju njima je sve jedno jer smatraju da su svi isti. Sad ovaj doktor je dašak vjetra na Balkanu što bi rekla ona kurva madlen. Ima obrazovanje, ima osjećaj za seljakluk kao i lemi i nije očito lopov. Nije bogatsvo samo po sebi grijeh. Ako je doktor bogat pa šta. Ko hoće promjene mora izaći na izbore i da izlaznost bude poreko 50 %, U tom slučaju Lemi gubi jer ima stabilno glasačko tijelo koije uvijek izlazi. mislim da doktor mož imati priliku da iskoristi svoju šansu ali kako će drugovi sa Banjice reagovati vidjet ćemo. nije nama visoki prestavnik najveći problem, nego zgrada na banjici. oni upravljaju porcesima.
IzbrišiE to će ih baš potresti na 10tak sekundi,a šta će tek biti sa amerima.
IzbrišiO kakvom bijesu govorite? Ja ne vidim da je neko u ovoj vukojebini stvarno bijesan
IzbrišiLjudi, po svemu sudeći izlazim na izbore, a to u najmanjem znači da bi Prijedor imao deputata koji svaku temu može potegnuti u skupštini i da zbog prenosa uživo i snimaka šira javnost zna šta vas muči. Ili kako mislite da treba urediti grad i regiju, znači da se čuje taj glas koji meni date. Ili mi dajte dovoljno glasova da me izgurate za ministra policije pa da vidite kako se banda zatvara i čisti. Ministar donosi pravilnike oko obezbjeđenja objekata i ličnosti, pa da vidimo silu pojedinaca kad im potpuno uskratim obezbjeđenja ili svedem na minimum, a bar na tom planu niko mi ne može prodavati maglu. Ili kad u prvom danu mandata smijenim sve načelnike uprava i obezglavim režimski aparat sile. Nije meni problem objaviti program promjena i da tačno znate za šta glasate, tako da je najviše do naroda.
IzbrišiBiće glasova
IzbrišiMislite na Narodnu skupštinu a ne gradsku?
IzbrišiDovoljno je za tebe poslanik u skupstini sa Vukanovicem Crnatkom Dzajicem i onim Dordem da ih uzdrmate.Preveliki zalogaj za ministra.
IzbrišiBoro zasto opstruises Maju prvu zenu od gige mahanicara koja je prevarila 90 osoba za reg auta nas 90 porodica smo spremni dati glas za Vas G Boro i Dr Vladu Djaica vjerujemo u vas nemoj te izostavjlati komentare Puno Hvalaaa!!
OdgovoriIzbrišiPustio sam komentara na tu temu i više nego dovoljno da doznaju svi koje to interesuje. Ne kontam smisao da dalje ponavljamo jedno te isto i još to tjera ljude sa bloga kako je mnogo puta ukazano na slične situacije. Molim vas da razumijete koliko neke stvari mogu ili ne mogu činiti
IzbrišiDodik je dao ogroman novac preko Roda Blagojevića i sve poteze koje povlači u zadnje vrijeme je po instrukcijama lobističkih kuća iz SAD. Masoni upravljaju svijetom sa velikom količinom novca, koju Dodik ima. Pošto je veliki novac u pitanju on je sve već odradio pripreme tako da u oktobru opet pobjedjuje nažalost. Malo je novca dao ovim paćenicima, pojedinim, iz opozicije da ih posvadja i razvodni, tako da je pobjeda sigurna. Sigurna je kad opozicija nije jedinstvena. A bez jake opozicije promjena nema
OdgovoriIzbrišiU Blanušu su ljudi izgubili povjerenje. Ako ostane kandidat, koliko realno glasova može dobiti? Draško ne može dobiti glasove cijele opozicije. U Skupštini opozicija možda i ima šansu ali za predsjednika.... Kvalitetnije ljude iz sds-a neće niko ni kandidovati osim ako se ne odmetnu.
IzbrišiNeka dr Đaja iznese javno kako je spasio Igora od overdoza, i još ponešto što je radio za njega. Ili neće jer su u talu?
OdgovoriIzbrišiE, vidiš... To je Vukanov i Draškov nivo.
IzbrišiU ovakvoj demokratiji kao što je naša, odgovrnosti pojedinaca i grupa za budućnost države i naroda, možda bi trebalo razmisliti, u kontekstu povećanja procenta izlaska na izbore, da se u npr. Ustav i zakone Republike Srpske unese odredba po kojoj je glasanje je obavezno za sve građane starije od 18 godina. Nije to nikakva novina, jer zakonski je to uređeno, npr. u Grčkoj, Belgiji, Luksemburgu, Australiji, Kipru i dr.. I, to se pokazalo kao dobra ideja, pretočena u praksu, jer se izlanost povećala u velikom procentu. Npr. Izlaznost na posljednjim parlamentarnim izborima u Luksemburgu (održanim u 2023. godini) iznosila je 87%!
OdgovoriIzbrišiNaravno, zakonodavac bi morao propisati stroge zakonske kazne za neizlazak na izbore. Zasigurno bi u praksi postojala značajna razlika između onoga što piše u zakonu i onoga što se stvarno sprovodi. U praksi, rijetko bi se pokretali sudski postupci i naplaćivale kazne jer bi to preopteretilo pravosudni sistem, koji je, ionako, trom i neaktivan. Ali. i sama prijetnja kroz zakonske oderedbe bi povećala izlaznost na mnogo većem nivou procenta izlaznosti.
Potencijalni pozitivan efekat bi zavisio od broja pismenih i obavijestenih u odnosu na nepismene i neinformisane glasace. Bojim se da je više ovih drugih i da je manje šteta ako ostanu kod kuće. One pismenije i osvjestene treba animirati.
Izbrišineka uvedu dnevnicu. 20 KM ko dođe na glasanje i dobija od biračkog odbora.
Izbriši